SKK TEK Utställningar 2019

     Cairnterrier Klubben

Ansluten till Svenska Kennelklubben och Svenska Terrierklubben


Meny:  Tävling


Utställningar 2019  SKK o SvTek

Datum

Ort

Arrangör

Dommare

03- januari

Göteborg

Skk Nordic

A.C Johansson

04- Januari

Göteborg

Skk-I

Maria Ceccarelli

02 - mars

Södertälje

SvTek

Mikael Nilsson

30 - mars

Malmö

Skk-I

Anne Livö Buvik

19 - april

Sundsvall

Skk-I  Sv. Vin. -19

M.Vikner Stafberg

28 - april

Västerås

Skk-N

Kresten Scheel

11 - maj

Vårgårda

SvTek 

Mike Jansen H.

12 - maj

Lidköping 

Skk Nordic

Sven Björnes

18 - maj

Hörby

SvTek

Marie Hogarty

19 - maj

Hässleholm

Skk Nordic

Kajs Metteri Gold

25 - maj

Gimo

Skk Nordic

Jan Törnblom

25 - maj

 Piteå

 Skk-N

Mikael Nilsson

30 - maj

Herre På Täppan

CTK

Jens Myrman

02-juni

Norrköping

Skk-N

Martin Philips

08-juni

Vänersborg

Skk Nordic

B.Blid V Schedvin

09-juni

Märsta

Skk -N

J.B. Madsen

15-juni

Leksand

Skk-N

Ingrid Borchorst

15-Juni

Tyringe

CTK

Marcus Gisslén

16-juni

Vännes

Skk-N

C.G. Stafberg

28-juni

Gällivare

Skk-Nordic

M.P. Suorsa

29-juni

Borås

Skk-N

Helge Kvivesen

06-juli

Alfta

Skk-N

Nina Janger

07-juli

Smeträffen

CTK

Magnus Hoff

12-juli

Tvååker

Skk Nordic

Marie Gadolin

13-juli

Tvååker

Skk -N

Rui Oliveira

14-juli

Tvååker

CTK-O

R.Parker-Tucker

13-juli

Piteå

Skk-I

Sean Knight

20-juli

Eskilstuna

SvTek

Joacim Olsson

21-juli

Västerås

Skk Nordic

Carlott Sandberg

27-juli

Ransäter

Skk Nordic

Per K. Andersen

28-juli

Torsby

SvTek

Mats Lindborg

03-augusti

Åsarna

SvTek

A-L. Rylander

04- augusti

Svenstavik

Skk Nordic

Elisabet Janzon

10-augusti

Ronneby

Skk-N

Jessie Madsen

11-augusti

Askersund

Skk-N

Pia Lundberg

17-augusti

Eskilstuna

Skk-N

Jan-Erik Ek

18-augusti

Norrköping

Skk Nordic

Henrik Härlig

24-august

Ljungskile

Skk-N

C.Hasselgren

25-augusti

Upplandsbro

Skk-I

B.Blid v Schedvin

31- augusti

Visby

Skk-I

Merete Dalgaard

31- augusti

Skellefteå

SvTek

Torsten Himmrich

01- september

Viby

Skk-I

Tom Heir

07- september

Öland

Skk-N

P.K. Andersen

08- september

Högbo/Sandviken

Skk-I

14- september

Gimo

Skk-N

Martin Johansson

14- september

Bjuv

SvTek

Paul Martin

15- september

Bjuv

SvTek

Lillian Lleton

21- september

Eslöv

Skk-N

F. Cochetti

05- oktober

Tångahed

SvTek

Jeff Luscott

12- oktober

Njurunda

SvTek

Marja Salminen

13- oktober

Sundsvall

Skk-N

Liselott Johansson

03- november

Växjö

Skk-I

Tatjana Urek

09- november

Södertälje

SvTek

Mette Sörum

15- december

Stockholm

Skk Nordic

Vesa Lehtonen

Copyright © Cairnterrierklubben